Diğer İçeriklerim (70)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim
Yandex.Metrica

Vesveseyelide nasıl bir zarar oluşur beyinde?

2009-01-28 13:20:00

VESVESEYE TÂBİ OLURSAN,

ESAS YAPMAN GEREKENDEN MAHRUM KALIRSIN

 (Soru: peki nasıl bir zarar oluşuyor beyinde?)

Vesveseye tâbi olduğun anda sen esas yapman gereken şeyden geri kalıyorsun..

Bir şey yapacaksın.. İçine bir vesvese geliyor… ”Acaba öyle mi acaba böyle mi acaba şöyle mi..yapsam mı yapmasam mı?...derken zaten o yapman gereken şeyin zamanı geçiyor, şartları geçiyor.. ve yapamıyorsun..

(Soru: Şöyle bir âyeti kerime gelmişti.. Hz. Ömer, peygamber efendimize soruyor.. Ya Rasûlullah ne yapacağız biz... aklımızdan neler geçmiyor ki… diyor.. Sonra bunun üzerine fiiliyata intikal ettirdiğiniz şeylerden sorumlusunuz..diyor)

“Hasenatül ebrar, seyyiatül mukarrebun” .duydun mu sen?..

 Benzinciye geldin, arabayla girdin… Yapacağın iş, biran evvel benzini alıp depoyu doldurup gitmek istediğin yere hava kararmadan evvel varmak..

Sen orada benzin almak yerine, barda bir güzel vakit geçirirsen, iki duble de çekersen… oradakilerle laflamaya başlarsan, o arada bir güzele takılırsan… o takıldığın güzele cebindeki parayı harcarsan… sonra aklın başına gelip   ayılıp benzin deposunun başına saatin başına gittiğinde de para kalmadığını görürsen hâlin ne olur?

İşte bu âyet bunu hatırlatıyor:

“Dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalamacadan  ibarettir!”

 Dünyaya gelmenin gayesi, senin burada belli çalışmalar yaparak beyin kapasiteni arttırıp, ruhundaki enerjiyi güçlendirip, güçlü bir halde bu dünyadan ölümötesi boyuta ölümötesi yaşam ortamına geçmek!

Bunun için sen buraya gelmişsin!

Ahmed Hulûsi

969
0
0
Yorum Yaz